ThetaHealing® Nedir ?
1995 yılından beri Vianna Stibal Naturopat Masaj Terapisti ve aynı zamanda sezgisel olarak okumalar yapmaktadır. O zamanlar Okumaların an da şifa yapabileceğini keşfeder.

Üç küçük çocuğun annesi Vianna'ya sağ femurunda kanser olduğu söylenir. Geleneksel ve alternatif tıp kullanmayı denediği her şey onda başarısızlıkla sonuçlanır. Daha sonra Sonra Okumalarda kullandığı basit yolun kendisini de iyileştirebileceğini fark eder ve bu şekilde Bacağını hızlı bir şekilde iyileştirir. Theta Healing'in bu bilgisini danışanlarına  ve öğrettiği sınıflardaki derslerinede  ekler.  Tekniğin neden işe yaradığını anlamaya meraklı olan Vianna, bir fizikçinin yardımını ister ve elektrokardiyografide basit tekniklerin Theta dalgalarını bulduğunu keşfeder. Tekniği uygulayan  Vianna uzun yıllar boyunca, anında iyileşme sağlamak için Theta dalgasından yararlandığını düşünür.

Thetahealing hakkındaki en derin keşif, bu tekniğin başkalarına da  öğretilebileceğidir. ThetaHealing'in kurucusu Vianna Stibal, bu tekniği binlerce  insana dünyanın her yerinde kullanılanoldukça yaygın olan  bu tekniği öğretmiştir.  Theta Healing'in bazı sınıflarında ise bu tekniği başkaları da öğretsin ve herkes tarafından kolaylıkla kullanılan Thetahealing  yayılsın diye öğretmektedir.  Bu teknik, Vianna nın ve diğer uygulayıcılarının hayatının en muhteşem deneyimlerinden biridir.

Theta Healing en iyi şekilde nasıl tarif edilir derseniz dediğinizde   hayatınız için ulaşılabilir bir mucize olarak tarif edilebilirim.

Eğer öğrendiğiniz tek bir enerji tekniği varsa, bu  Thetahealing olsun. ThetaHealing hayatınızı sonsuza dek değiştirecek bir yoldur.  Teknik çok basit ve mükemmel. Sizden hiçbir şey talep etmiyor ya da başka öğretilerden vazgeçmenizi istemiyor. Tam aksine tüm öğretileri kucaklıyor.  Theta Şifası  tüm dinlerin ötesine geçer, ancak hepsini kabul eder.  Theta Şifa'da, her şey mümkündür. Çünkü Var Olan Herşeyin Yaratıcısı Allah zaten her şeyi mümkün kılar.

Eğer sizde kendinizi ,

· Yalnız, yorgun, hasta veya başkalarına yardım etmeye ihtiyaç halinde hissediyorsanız

· Dünyayı  geliştirme isteğiniz veya cevaplarınız için bir arzu ve istek duyuyorsanız

· Varlıktaki her şeyi iç içe geçiren ve bağlayan ilahi ruha bağlanırsınız ve  O size seslenir.

Eğer aydınlanma ve an da sonuçlar istiyorsanız Theta Healing  sizin için harika bir öğretidir.  Theta Şifası asla bir din değildir; inanç sistemlerinizi yani bugüne kadar öğrenmiş olduğunun inanç kalıplarınızı kendi isteklerinize ve seçimlerinize  göre değiştirmek için oluşturulan bir tekniktir. Oldukça kolay öğrenilebilir ve önce kendinizde sonra başkaları üzerinde değişimler yapabilirsiniz.  Türkiye’de son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

® Theta Beyin Dalgasında Nasıl Çalışır ?

Beyin DalgasıFrekans AralığıZihin Durumu
Delta0.5Hz – 4HzDerin Uyku Hali
Theta4Hz – 8HzUykulu, uyuşuk ve derin hipnoz hali (uykunun ilk aşaması)
Alpha8Hz – 14HzOldukça geveşemiş bir hal ama uyanık. Meditatif hal
Beta14Hz – 30HzTamamen uyanık ve farkındalık hali

İnsanoğlunun doğasında temel olarak dört zihin durumu vardır: Beta, Alfa, Teta ve Delta.

Zihnimiz Beta durumundayken kişi gayet uyanık durumdadır. Düşünür, konuşur, kararlar verir, problem çözer, planlar yapar, harekete geçer, kısacası günlük hayatta çoğunlukla içinde bulunduğumuz zihin durumudur. Ancak bu zihin durumu zaman zaman gün içinde farklı bir frekansa geçiş yapar. İşte bu durumlarda beyin dalgalarını deneyimleriz. Örneğin gözlerimizi kapatıp biraz gevşediğimizde beynimiz Alfa frekansına geçer. Bu zihin durumunda gözlerimiz mutlaka kapalı olmalı sanmayın. Gün içinde dalıp gittiğimiz anlar, Alfa frekansında olduğumuz anlardır. . Bu zihin durumundayken bilinçli zihin kontrolümüz azalır, yaratıcılığımız artar.

"Sürekli uyanık olduğumuz, yorgunluk veren Beta'da yaratıcılık yüzde 40 oranında; Alfa'da bu oran yüzde 60'a çıkıyor; düşüncelerimiz odaklanıyor. Derin meditasyon mesela, beyni teta'da tutuyor. Yaratıcılık yüzde 90'a çıkıyor. Yatarken kafamızdaki bir düşünceye tam uyanırken bulunan yanıtların nedeni de bu frekans" diye ekliyor.

Delta zihin durumu ise bildiğimiz anlamda “uyku” durumudur. Bilinçaltı değil, “bilinç dışı” durumdur. Zihnimiz Delta dalgalarında salınırken bedenimiz bu evrede artık dinlenip yenilenme evresindedir. Her insanın uykuya ihtiyacı vardır, çünkü uyurken bedenimiz yenilenir, şifalanır. Bu evrede zihni dışarıdan gelen uyaranlarla rahatsız etmemek yerinde bir davranış olur.  Bu “uyku” durumunda bilinçli aklımız devre dışıdır. Yani gece uyumak için yatağımıza yattığımızda zihnimiz önce kademeli olarak h (alfa), sonra  (teta) girer ve en nihayetinde kendini derin uyku haline bırakır (delta). Sonra uyanırken de önce yine teta ve alfa ondan sonra kademeli olarak Beta zihin durumuna ulaşıp yine tamamen uyanık hale (beta) geliriz. Öğrenme işleminin daha iyi gerçekleştiği beyin dalgası delta değil, alfa beyin dalgasıdır. Teta’nın “derin uyku” durumu olmadığını burada tekrarlamakta fayda var. Yani uyku durumuna ilk geçiş anıdır. Zihnimizi bıraktığımız rahatladığımız uykuya dalarken ki halimizdir. Uykunun ilk başları o yuzden bu şekilde iken dışarıdan gelen sesleri duyar çok kolay alır ve öğreniriz.  Alfa (ve Teta) zihin durumu, yüksek miktarlarda bilgiyi ezberlemek ve bilgilerin büyük miktarda ve hızlı bir şekilde sünger gibi emilebildiği, hatırlama ve öğrenme sürecinin zirve performans gösterdiği bir zihin durumu olmakla beraber uyanık ama gevşemiş olduğumuz bir zihin durumudur. Delta ise tamamen derin uyku durumudur ve öğrenme işlemi bu zihin durumunda gerçekleşmez. Bilinçsiz bir haldir. Bu evrede beden dinlenir, büyür, kendini yeniler.

Thetahealing®'in farkı nedir ?
Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda gerek hipnoz gerek regresyon olsun, pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Bazen de bunun altında negatif bir kalıp varsa onun altından tekrar kökler ortaya çıkıyor ve bunu bozuyorlar. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. O bakımdan olumlamalardan çok daha etkili ve hızlı çalışılmış oluyor. Yani aşağıdaki olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili derin blokajlarınız var ise bu tekniği öğrenerek ya da seans alıp deneyimleyerek kazma tekniği ile değişitirip dönüştürebilirsiniz.

Olumlama Cümleleri

Sevgiyi nasıl yayacağımı biliyorum ve başkalarından sevgiyi almak güvenlidir


Aynı zaman da sevgi dolu,  güzel ve çekiciyim ve bu hissi günlük hayatımda kullanmayı biliyorum

Romantik bir  ilişkiye sahibim ve bu ilişkim  sağlıklı ve sevgi dolu bu hissin güvenli olduğunu biliyorum

Eşim bana karşı her zaman nazik, şefkatli ve anlayışlı

Eşim  kendini fiziksel ve manevi olarak bana çekiyor aynı zaman da ben de ona çekiliyorum

Eşimle ben  her zaman birbirimize karşı anlayış içerisindeyiz.

Hayat bolluk ve bereket içerisinde ve gittiğim her yerde bolluk ve bereket benimle ben de kolaylıkla buluyorum hayatıma almayı biliyorum


Eğer sizler de Thetahealing tekniğini öğrenmek ve uygulamak istiyorsanız Türkiye’de bu tekniği  öğreten Certificate of Science & Master  Eğitmen Reyhan İldaş İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve  İzmir ‘de grup oluşturduğunuz taktirde ya da  istediğiniz şehir ve ülkede vermektedir.

Reyhan İldaş der ki; Sözleştiğimiz kalpler ile sevgiyle genişleyerek büyüyor ve buluşuyoruz...

 
 
Pro WEB